Jak maszyna do obcinania gałęzi może pomóc nam w naszym ogrodzie?

Piękny ogród pełen drzew to marzenie wielu osób. Pokazują swoje najpiękniejsze oblicze, gdy przychodzi wiosna, lato i jesień. Możemy się wtedy cieszyć z niezwykle bujnej zieleni, ale i późniejszej jesiennej feerii barw. Z drugiej strony w czasie okresu wegetacyjnego drzewa mają duży wzrost, co widać zwłaszcza po coraz dłuższych gałęziach. Zaburza to dobry wygląd ogrodu, dlatego też musimy pamiętać o przycince. Czym robić to najlepiej? Jaka maszyna do obcinania gałęzi może w tym pomóc?

Przycinka w ogrodzie i inne prace 

Praca w ogrodzie to nie tylko koszenie trawy i pielęgnacja rabat, to również prace przycinkowe, żeby drzewa za bardzo się nie rozrastały. Trzeba tu jednocześnie rozdzielić prace pielęgnacyjne, które przeprowadza się najczęściej każdego roku, ale też te, które są bardziej zaawansowane, szczególnie w większych ogrodach, ale też takich, gdzie od dawna nie były wykonywane prace związane z przycinką. W takich miejscach gałęzie mają już też większą grubość, dlatego też potrzeba tu naprawdę zaawansowanego, niezwykle wydajnego sprzętu. 

Jak poradzić sobie z gałęziami?

W wielu przypadkach wystarczy piłowanie ręczne. Mowa tu jednak tylko o takich sytuacjach, gdy gałązki są cienkie i nie ma ich dużo. To odpowiednie w niedużych ogrodach, w których pielęgnacja przeprowadzana jest regularnie. Trochę innych środków trzeba, gdy gałęzi jest więcej, a do tego są one grubsze. W takiej sytuacji przydatna okaże się piła spalinowa. Oczywiście nie powinna być za duża i ciężka, bo praca będzie bardzo męcząca. Alternatywą są tu mniejsze piły, na przykład akumulatorowe. Ważą niewiele, dlatego większość osób poradzi sobie z tym zadaniem. Czasem trzeba użyć wysięgnika, by dotrzeć do wyższych gałęzi. Tu tym bardziej model piły musi być bardzo lekki. Te wszystkie zabiegi jednak na nic się zdają, jeśli musimy usunąć naprawdę duże gałęzie i to w krótkim czasie. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest maszyna do obcinania gałęzi.

Maszyna do obcinania gałęzi – sprzęt do zadań specjalnych

Specjalnie zaprojektowana maszyna do obcinania gałęzi poradzi sobie z każdym zadaniem, niezależnie od tego, w jakim terenie są przeprowadzane. Na uwagę zasługuje szczególnie czterokołowa maszyna Jarraff 2.0 4×4, która może być wyposażona w kilka typów opon, dostosowując się do różnych warunków terenowych. W warunkach polskich wykorzystywane są zwłaszcza duże, wytrzymałe opony skider. Maszyna Jarraff 2.0 z napędem na 4 koła zapewnia jednocześnie niewielki nacisk na podłoże, dzięki czemu nie ma obaw o to, że grunt zostanie naruszony. To zdecydowanie najbardziej mobilna wersja w całej gamie modelowej. Na uwagę zasługują wyjątkowe parametry – wysokość cięcia gałęzi sięga aż do 22,9 m od poziomu gruntu! Gwarantuje to niezrównaną sprawność w pracach wycinkowych wzdłuż linii przesyłowych prądu. 

Jeśli zatem potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych, warto wykorzystać wysokiej jakości maszyny do obcinania gałęzi. Można je znaleźć w sklepie https://utech.pl/

Dodaj komentarz