Jak wybrać odpowiednią matę do samochodu do przewożenia psa?

Podczas przewożenia psa w samochodzie należy zadbać przede wszystkim o jego komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli nie zastosujemy się do podstawowych reguł, możemy narazić siebie oraz pupila na niepotrzebny stres, a nawet poważne uszczerbki na zdrowiu. Znaczna część kierowców decyduje się na podróżowanie z czworonogiem, umieszczając go w klatce, zapominając przy tym o istnieniu specjalnych mat. Co więc warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!

Jakich zasad przestrzegać podczas podróży z psem?

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie każdy pies polubi jazdę samochodem. Pomimo naszych dobrych chęci niektóre czworonogi należy przewozić jedynie w ostateczności, na przykład kiedy wybieramy się do weterynarza. Przed wyruszeniem w dłuższą trasę powinniśmy więc mieć pewność, iż nasz pupil nie będzie czuł się niekomfortowo w aucie. W miarę możliwości, od wczesnych tygodni życia zwierzęcia trzeba przystosowywać psa do przebywania w pojeździe. Poza spokojem psychicznym czworonoga kluczowym aspektem jest także jego bezpieczeństwo. Zwierzę trzymane w samochodzie bez zapięcia z łatwością może wymknąć się nam spod kontroli, co błyskawicznie przerodzi się w sytuację niebezpieczną. Ważne będzie również, aby pupil nie ograniczał nam komfortu jazdy oraz widoczności.

Podstawowe akcesoria do przewożenia psów

Chętnie wybieranym asortymentem podczas podróży z psem jest klatka. Takie rozwiązanie być może sprawdzi się w przypadku zwierząt niewielkiej oraz średniej wielkości, ale dla tych większych będzie już utrapieniem – szczególnie przy dłuższej podróży. Część kierowców decyduje się również na specjalne koszyki oraz pasy bezpieczeństwa. Aby lepiej zapoznać się z akcesorium do przewożenia zwierząt, sprawdź ofertę BeBobi.

Specjalne maty samochodowe dla psów

Z coraz większą częstotliwością właściciele czworonogów decydują się na wybór maty

samochodowej dla psów. Jest to rozwiązanie wygodne, które można zastosować w praktycznie każdym pojeździe. Mata zapewnia psu zarówno swobodę, jak i bezpieczeństwo. To akcesorium dodatkowo chroni naszą tapicerkę przed potencjalnymi uszkodzeniami. Brudny, chory czy mokry pupil nie będzie stanowił już zagrożenia dla estetyki pojazdu. Matę należy dostosować do wymiarów naszego kudłacza. Warto zadbać również o to, aby była wykonana z dobrego, dającego się łatwo wysuszyć materiału. Pokrycie powinno być także miękkie, aby pies czuł się na niej komfortowo. Dodatkową zaletą będą kieszenie, zagłówki czy wypełnienie z gąbki. 

Najlepsze maty dla czworonogów znajdziesz na: https://bebobi.pl/maty-dla-psa-do-samochodu/.

Dodaj komentarz