Trzy najciekawsze miejsca w Zurychu

Szwajcarskie krajobrazy nie od dziś zachwycają turystów. Bogaty kraj pełen urokliwych jezior i wspaniałych widoków rozciągających się pasm górskich to miejsce nie tylko zachwycające pięknem przyrody. Zabytkowe miasteczka Szwajcarii przyciągają równie chętnie, jak zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jednym z najbardziej znanych i największych miast jest bez wątpienia Zurych. Miasto to prawdziwe centrum finansowe, posiadające ciekawą historię, zabytkowe budowle, piękne jezioro Zuryskie i jedną z najdroższych ulic świata. Zurych często nazywany jest najlepszym miastem do zamieszkania, ale również – najdroższym. Nie bez powodu krąży taka opinia, ceny w Zurychu potrafią czasem zaskoczyć. Warto jednak odwiedzić to miasto pełne historii i niepowtarzalnego klimatu. Zurych to idealne miejsce na krótki dwudniowy wypad.

Plac Lindenhof

Jeden z popularniejszych historycznych placów położonych w Zurychu. Plac Lindenhof należy do jednego z najstarszych obszarów miasta i jest chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. To również bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców poszukujących relaksu. Obszar placu Lindenhof jest zamknięty dla ruchu samochodowego, co zdecydowanie ułatwia spokojne spacerowanie i zwiedzanie. Piękny widok na starówkę oraz malownicze krajobrazy to zasługa położenia na wzgórzu nad rzeką Limmat. Plac otoczony starymi budynkami, w tym pozostałościami rzymskimi i średniowiecznymi, jest miejscem o niepowtarzalnym widoku. Punkt widokowy na placu Lindenhof jest popularnym miejscem na pikniki i spotkania towarzyskie latem. Również w inne pory roku to miejsce zawsze jest pełne spacerujących ludzi szukających odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta. Plac Lindenhof należy do spokojniejszych części Zurychu i bez wątpienia warto go odwiedzić. Panoramiczny widok na Stare Miasto i rzekę Limmat to jeden z najpiękniejszych widoków w mieście.

Augustinergasse

Zabytkowa ulica Augustinergasse to jedna z najbardziej urokliwych uliczek w historycznym centrum Zurychu. Jest jedną z najbardziej malowniczych i najczęściej fotografowanych ulic. Augustinergasse wyróżnia się średniowieczną architekturą, a wzdłuż uliczki rozpościerają się piękne kolorowe kamieniczki. Wzdłuż uliczki znajdują się liczne kawiarnie, butiki, restauracje, sklepy z pamiątkami. Augustinergasse to popularne miejsce wśród turystów i fotografów. Historyczne zabytki i ciekawa atmosfera przyciąga wiele osób. Z urokliwej uliczki chętnie korzystają również mieszkańcy przychodzący na Augustinergasse na zakupy, kawę czy spokojny spacer. 

Bahnhofstrasse

To jedna z najpopularniejszych ulic w Szwajcarii i jedna z najdroższych w Europie. Ekskluzywna ulica pełna luksusowych sklepów z produktami z najwyższej półki każdego dnia przyciąga tłumy ludzi. Bahnhofstrasse ciągnie się 1,4 kilometra od dworca głównego aż do Jeziora Zuryskiego. Ulica słynie z ekskluzywnych sklepów renomowanych marek, luksusowych butików i eleganckich kawiarni. Znaleźć można również wiele eleganckich butików jubilerskich. To miejsce tętniące życiem i przepychem, można znaleźć tu najnowsze kolekcje biżuterii, zegarków czy odzieży. Oczywiście ceny tutaj potrafią zaszokować – nie bez powodu Bahnhofstrasse jest nazywana jedną z najdroższych ulic świata. Bahnhofstrasse jest ważnym punktem orientacyjnym w Zurychu nie tylko ze względu na handel. Miejsce to jest niezwykle popularne i chętnie odwiedzane przez turystów, którzy pragną poczuć atmosferę elegancji i luksusu, jakie towarzyszą tej ulicy na własnej skórze.

Odwiedzenie Zurychu podczas wycieczki objazdowej Szwajcaria

Wycieczka objazdowa organizowana do Szwajcarii to idealna okazja do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc w tym niesamowicie urokliwym kraju. Wycieczka do Szwajcarii bez odwiedzenia Zurychu będzie niekompletna. To największe i jedno z ciekawszych miast, które warto zwiedzić, chociażby na chwilę. Stare miasto, rozległe jezioro Zuryskie, najdroższa ulica Szwajcarii tętniąca życiem czy spokojny plac Lindenhof to tylko niektóre z miejsc wartych zobaczenia.

Dodaj komentarz