Ranking opiekaczy i gofrownic – co warto wiedzieć przed zakupem?

Masz ochotę na ciepłą kanapkę lub gofra na śniadanie? Zobacz, jaki sprzęt kupić, by na zawsze zerwać z monotonią rodzinnych posiłków. Poznaj najlepiej oceniane propozycje i sprawdź, czy lepiej się u ciebie sprawdzi opiekacz czy gofrownica! Dowiedz się również, na jakie parametry urządzenia zwracać uwagę.

Co wybrać: opiekacz czy gofrownicę?

Zastanawiasz się, czy lepiej kupić opiekacz, czy gofrownicę? Wybór nie jest prosty – to urządzenia, które pozwolą szybko przygotować ciepły posiłek dla wszystkich domowników. Opiekacze są zwykle tańsze od gofrownic – przygotujesz dzięki nim tosta, kanapkę, panini. Czy to oznacza, że raz na zawsze musisz pożegnać się z wizją ulubionych gofrów? Niekoniecznie! Na rynku nie brakuje urządzeń łączących możliwości opiekaczy i gofrownic. Ich działanie opiera się na systemie wymiennych płytek – innych używasz, gdy masz ochotę na kanapkę, innych, gdy planujesz przygotowanie gofra! Musisz liczyć się z tym, że taki wielofunkcyjny sprzęt trzeba zapłacić nieco więcej, ale da ci to swobodę wyboru!

Czy opłaca się w ogóle w takim razie kupować samą gofrownicę lub sam opiekacz? Tak – jeśli masz już to drugie urządzenie. Wtedy zakup sprzętu przeznaczonego do jednego rodzaju ciepłych przekąsek wydaje się oszczędniejszym rozwiązaniem.

Jak wybrać dobrą gofrownicę lub opiekacz?

Na jakie parametry patrzeć, porównując dostępne propozycje? Zwróć uwagę na:

 • moc;
 • łatwe sterowanie;
 • możliwość przygotowania określonego rodzaju kanapek lub gofrów;
 • dodatkowe funkcje;
 • jakość wykonania;
 • łatwe utrzymanie czystości;
 • wielkość i wymiary;
 • design.

Zdecyduj się na sprzęt odznaczający się intuicyjna obsługą, który łatwo będzie przechowywać. Zwykle opiekacza lub gofrownicy nie trzyma się cały czas na kuchennym blacie. Jeśli wybierasz model z wymiennymi płytkami, dokładnie przeanalizuj, co znajdziesz w zestawie!

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Sam opiekacz kupisz za ok. 150 zł, gofrownicę dostaniesz za mniej niż 200 zł. Większy budżet trzeba założyć, jeśli myślisz o urządzeniu wielofunkcyjnym, łączącym możliwości opiekacza, gofrownicy i często dodatkowo grilla. Ceny zaczynają się wówczas od ok. 350 zł.

Decydując się na sprzęt do przekąsek na ciepło, możesz wybierać spośród doskonale zaprojektowanych urządzeń popularnych producentów, takich jak Braun, Tefal, MPM. Przykuwają one wzrok minimalistycznym designem, który sprawdzi się w każdej kuchni.

Opiekacz czy gofrownica? Polecane modele!

Zobacz najchętniej kupowane opiekacze i gofrownice! Każdy z wymienionych sprzętów może pochwalić się licznymi pozytywnymi ocenami kupujących. To dla ciebie ważna wskazówka, że modele dobrze się sprawdzają nawet wiele miesięcy po zakupie.

 • MPM MGO-13 – minimalistyczna gofrownica za ok. 200 zł. Sprzęt wyposażony jest w funkcję regulacji temperatury – łatwo więc dopasować stopień wypieczenia gofrów do tego, jak je najbardziej lubisz zjadać! Moc urządzenia to 1400 W. Warto zwrócić uwagę na to, że płytki pokryte są nieprzywierającą powłoką – to rozwiązanie, które ułatwi ci wyciąganie gotowych gofrów, a także – czyszczenie urządzenia.
 • TEFAL ULTRA COMPACT SM1552 – elegancki opiekacz za ok. 150 zł. Sprzęt ma moc 700 W. Docenisz takie rozwiązania, jak wygodny zatrzask i termoizolowaną obudowę. Dzięki temu z przygotowaniem kanapek na ciepło poradzą sobie także młodsi członkowie rodziny. Płytki urządzenia pokryte są powłoką nieprzywierającą.
 • 3 w 1 BRAUN SM5038 SnackMaker 5 – nie wiesz, czy lepiej kupić gofrownicę, czy może opiekacz? Ten model sprawia, że nie musisz wybierać. Urządzenie kupisz za ok. 380 zł. Sprzęt ma moc 800 W i trzy rodzaje wymiennych płytek – możesz skorzystać z funkcji opiekacza, grilla, gofrownicy. Docenisz minimalistyczne wzornictwo urządzenia, które świetnie pasuje do każdej kuchni!

Chcesz sprawdzić inne dostępne możliwości? Zobacz wszystkie gofrownice i opiekacze w sklepie MediaMarkt.

Dodaj komentarz